Диня – це культура, яку можна виростити не лише на відкритому ґрунті, але й в домашніх умовах. Цей солодкий овоч може рости майже в будь-яких умовах, тому фермери нерідко обирають його для вирощування.
Як підготувати насіння дині до висаджування?
Насамперед варто визначитися із сортом насіння дині. В процесі вибору потрібно орієнтуватися на характеристики сорту, вимоги та особливості вирощування. Також варто звернути увагу на термін придатності насіння, краще за все висаджувати насіння 2-3-річної давнини.
Після вибору сорту можна переходити до підготовки насіння:
- відокремити хороше насіння від пошкодженого або пустого (для цього варто замочити його в сольовому розчині на 20 хвилин, «погані» насінини будуть плавати на поверхні);
- дезінфекція – насіння замочують у слабкому розчині марганцівки на 25 хвилин, після чого викладають на вологу тканину.
Варто враховувати, що замочування не підходить для інкрустованого насіння, адже воно вже оброблене спеціальним розчином, який замочування може змити.
Купити насіння дині для висаджування можна в компанії «Тенфер».
Особливості вирощування дині
Вирощувати диню можна двома способами – посівом у ґрунт або через розсаду. Обидва способи мають як переваги, так і недоліки, тому аграрії обирають метод в залежності від можливостей.
Розсада актуальніша для регіонів, де літо триває відносно недовго. Коли насіння трохи підросте, диню переносять у відкритий ґрунт. Для вирощування використовують таблетки або стаканчики з торфу. В один стаканчик кладуть 2-3 насінини на глибину близько 3 см.
В процесі росту слабкі паростки видаляються. В приміщенні з розсадою має бути не менше 18 градусів, також для прискорення процесу зростання можна накрити парником, який знімається через 7–10 днів.
Після пересадження у відкритий ґрунт перший час паростки варто прикривати на ніч банкою або обрізаною пластиковою пляшкою. Це захистить їх від холоду.
Варіант прямого посіву є менш трудомістким, адже не потребує догляду за насінням у парнику. Таке вирощування дає врожай на 2-3 тижні пізніше, але й плодоношення триває довше.
Посів варто виконувати в завчасно підготовлені лунки, варто притримуватися кілька правил:
- відстань між лунками має складати близько 75 см;
- відстань між рядами – мінімум 80 см;
- на дно лунки потрібно обов’язково класти перегній;
- перед посівом ґрунт потрібно добре зволожити.
Земля повинна бути дуже добре прогрітою, тому ранній висів не принесе врожай. Якщо вночі почалося похолодання, лунки варто накривати плівкою.
Насіння дині купити можна у спеціалізованому магазині компанії «Тенфер». Це допоможе отримати хороший врожай та насолодитися солодким смаком соковитої дині.