Гірчиця як сидерат: в чому переваги
Навіть не всі фермери знають про ті характеристики гірчиці, які допоможуть їм отримувати більш високий урожай. І це дуже даремно, тому що за рахунок її використання можна було б значно поліпшити свої справи.
В цілому вона має ті ж властивості, що і всі інші добрива, але є в ній і щось особливе. Розглянемо всі причини, за якими сидерат гірчиця так подобається багатьом аграріям:
- При її використанні грунт набуває потрібної структури, стає більш пухким, в нього набагато легше проникають вода і повітря.
- Захищає землю від вимивання і видування верхнього родючого шару. За рахунок свого довгого кореневища, вона утримує грунт на одному місці, не дозволяючи їй рухатися під дією зовнішніх чинників.
- Допомагає розвиватися черв’якам і різним мікроорганізмам, які в свою чергу також розпушують ґрунт, збагачуючи її киснем і дозволяють краще проникати воді всередину.
- Якщо посадити її на зиму, вона допоможе утримати на цьому місці сніг, а разом з тим не дасть землі замерзнути. Це добре, якщо поруч ростуть озимі культури.
- Також гірчиця як сидерат ефективно бореться з бур’янами. Завдяки тому, що вона своїм корінням займає простір під землею, а її розгалужена структура з безліччю листя утворює велику тінь, у бур’янів просто немає шансів.
- В гірчиці міститься багато ефірних масел, які допомагають відганяти комах-шкідників і захищати рослини від грибка. Тому всілякі плодожерки, слимаки і дротяники вашій ділянці більше не страшні.
- У складі цієї культури є також речовини, які допомагають запобігати хворобам рослин, які будуть рости на цьому місці після неї.
- Її квіти, оскільки це медонос, привертають бджіл і інших комах, які попутно запилюють все, що знаходиться поруч.
Азоту вона виробляє набагато менше, ніж бобові сидерати, гірчиця відноситься до сімейства хрестоцвітних. Зазвичай саме він вважається головним достоїнством зелених добрив, але в цьому випадку варто звертати увагу на інші речовини. Оскільки у неї дуже довге коріння (2-3 м), вона може діставати корисні елементи з найглибших шарів грунту. Природно, всі вони залишаються в ній, а при перегнивання потрапляють у верхні шари, звідки їх вже легко дістануть ті культури, які ви збираєтеся вирощувати. В одних тільки листках і стеблах накопичується близько 22% необхідних їм органічних компонентів, серед яких азот, фосфор, калій і багато інших.
Посів гірчиці для поліпшення ґрунту: як і коли потрібно сіяти
Зазвичай здійснюють посів гірчиці навесні або восени – все точно так же, як і з іншими сидератами. Садять після неї картоплю та інші овочі. Тому потрібно приблизно прикинути, коли у вас буде посадка і запланувати посів за місяць до неї. Цього часу має цілком вистачити, щоб гірчиця зійшла, підросла і почала перегниватимуть після скоса. Чим більше зеленої маси, тим краще, але потрібно стежити, щоб стебла не стали занадто жорсткими. Інакше доведеться дуже довго чекати, поки вони разложатся.
Багато хто віддає перевагу зробити посів гірчиці для поліпшення ґрунту саме навесні, бо в холодну осінню пору вона вже не дуже добре удобрює землю. Іноді використовують лайфхак – роблять один ряд гірчиці, а один якихось бобових (як правило, це люпин, буркун, горох). Тоді вона віддає грунті свої кращі компоненти, а боби насичують азотом. Що стосується сумісності з іншими рослинами, то садити після її інші хрестоцвіті (приміром, капусту) не рекомендується. Якщо ви вирішили сіяти восени, робіть це відразу після збору попереднього врожаю, щоб грунт не встиг пересохнути.
Хоч вона і не вибаглива, але посів гірчиці все ж вимагає певної підготовки. Для початку визначтеся зі своїм типом ґрунту. Найкраще вона росте на поживних чорноземах і дерново-підзолистих грунтах. Саме в таких умовах гірчиця дає хороший урожай, але якщо ви вирощуєте її як сидерат, це зовсім не обов’язково. Головне уникайте солончаків, занадто окислених грунтів і глини. Будь-який грунт краще підготувати до посадки, як мінімум, розпушити. У промислових масштабах для цього використовується культиватор або плоскоріз Фокіна.
-
Відгуків про цей товар ще не було.
-
Ще не було запитань
Інтернет-магазин tenfer.com.ua здійснює доставку товарів по всій Україні!
Можлива відправка товарів в інші країни, якщо це не суперечить законодавчим актам України. За необхідності Ви можете скасувати замовлення, зв'язавшись з нами за телефоном.
Варіанти оплати
Готівкою:
- Післяплата при отриманні товару в транспортній компанії "Нова Пошта".
- Оплата при купівлі товару безпосередньо в нашому магазині за адресою: м. Пустомити, вул. Фабрична, 19 (магазин Світ рослин)
Безготівковій розрахунок:
- Перерахування грошей на картковий рахунок
- Перерахування грошей на наш розрахунковий рахунок.
Реквізити Вам вкаже наш менеджер при уточненні деталей замовлення.
Для юридичних осіб пакет усіх необхідних документів надається разом з товаром.
Оплата онлайн:
- можна оплатити замовлення онлайн картою будь-якого банку
Повернення коштів
У разі повернення/обміну товару або відмови від замовлення повернення коштів здійснюється протягом 14 робочих днів.
Доставка товару
Доставка товару здійснюється транспортними компаніями:
- Нова Пошта
- Делівері
- УкрПошта
Після уточнення всіх деталей замовлення, в т.ч. варіанту оплати.
Вартість доставки залежить від габаритів товару і дальності перевезення.
Розрахувати приблизну вартість доставки можна на сайтах транспортних компаній:
- Нова Пошта
- УкрПошті
Якщо після надання всієї необхідної інформації клієнт відмовляється від товару через суб'єктивні причини, відправка назад здійснюється за його рахунок - це вважається демонстраційною доставкою.
ДОСТАВКА І ОПЛАТА
Оплата (мінімальна сума заказу 200 грн)
- Післясплата ( оплата після отримання товару у транспортній компанії)
- Оплата на карту банку ( Приват Банк, Монобанк тощо)
- Оплата готівкою при самовивозі з магазину чи складу м. Пустомити, вул. Фабрична 19 (магазин Світ рослин)
ДОСТАВКА ПО УСІЙ КРАЇНІ ТРАНСПОРТНИМИ КОМПАНІЯМИ
- Нова Пошта ( згідно тарифів транспортної компаній)
- УкрПошта (згідно тарифів транспортної компанії)
Оформлене замовлення ми відправляємо протягом двох робочих днів.
Теги: сидерати